Domowy monitoring przez internet

Domowy monitoring przez internet

Domowy monitoring przez internet ?


Bardzo dużo osób staje przed problemem wyboru kamery do domu. Poniżej postaram się pomóc w wyborze kamery dla warunków domowych z możliwością podglądu przez internet.

Pytania jakie trzeba sobie zadać przed zakupem danej kamery. 

   1. Oczywiście budżet
   2. Jakie są wasze oczekiwania co do funkcjonalności kamery
   3. Gdzie kamera będzie zamontowana
   4. Odległość monitorowanego objektu od kamery
   5. Obsługa kamery w języku polskim/angielskim

Budżet na kamerę IP


Moim zdaniem dla warunków domowych bądź też do biura, sklepu, nie potrzebne są profesjonalne kamery które kosztują 1tyś lub 2.


Czym więc się równią kamery droższe od tych tańszych?


W większości kamer w cenę wliczona jest marka- płacimy za firmę, a dopiero później za jej funkcjonalności. Kamery firm które już są na rynku dłuższy czas, czasami nie różnią się funkcjonalnością od kamer tańszych które również spełniają podstawowe funkcję niezbędne do bezpiecznego monitoringu.


Oczekiwania klienta a funkcjonalność kamery IP


Bardzo często oczekiwania klienta nie są wygórowane, wystarczy aby była możliwość podglądu na telefonie i zapis był na karcie po wykryciu ruchu. Nie trzeba do tego drogich kamer aby spełniały takie wymagania, np. kamera yoosee którą możemy zakupić już od 235 zł spełnia wszystkie kryteria. Często bywa tak, że klient decyduje się na droższą kamerę, ale z połowy funkcji nie korzysta bo nie są mu one w niczym potrzebne.

Połączenie kamery IP


Bardzo ważnym elementem,  jest zastanowienie się lub sprawdzenie jeszcze przed zakupem gdzie kamera będzie docelowo zamontowana. Chodzi o to aby w przypadku połączenia kamery bezprzewodowo, była wystarczająco mocna sieć WiFi. W przypadku słabego połączenia kamera często może być offline. Druga sprawa to zasilanie, kamera bez prądu nie będzie działać,  więc trzeba sprawdzić czy jesteśmy w stanie zapewnić 220V w miejscu montażu kamery.

Odległość kamery od miejsca monitorowanego


Większość kamer posiada obiektyw 3,6 co pozwala na monitoring obiektu oddalonego do max 20 metrów.  Warto sprawdzić czy czasami nie potrzebujemy kamery z obiektywem 8mm  aby przybliżyć obszar monitorowany, lub zakupić kamerę z zoomem.

Obsługa kamer IP na komputerze i smartfonie


Zdawało by się, że w dzisiejszych czasach j. angielski nie sprawia już nikomu problemu. A jednak, jest jeszcze spore grono osób, które wybierają kamery ip tylko jeśli obsługa jest w j.polskim. My to szanujemy, dla tego staramy się zawsze pytać osoby dzwoniące do nas o poradę czy j. angielski to nie problem. Dzięki temu zawężamy obszar poszukiwań z kilkunastu kamer do kilku. wszystkie nasze kamery mają możliwość monitoringu przez internet.


Podsumowanie


Jeśli po przeczytaniu tych podpowiedzi nadal nie wiesz na jaką kamerę się zdecydować, zapraszamy do kontaktu. Zawsze staramy się pomóc przy wyborze kamery jak również przy konfiguracji. Poniżej przedstawię kilka prostych wyborów.
Wybór kamery na podstawie ceny:


Kamera zewnętrzna do monitoringu

 

Jeśli chcemy tanią kamerę z możliwością nagrywania na kartę i aplikacją w j. polskim, to wystarczy nam kamera zewnętrzna yoosee.

Wybór kamery na podstawie jakości:

 

Domowy monitoring przez internet

 

Jeśli potrzebujemy kamerę lepiej wykonaną wizualnie, i do tego z kartą w zestawie, oraz aplikacją w j. polskim to polecam tą kamerę kamera ip zewnętrzna.
Kamera ta posiada już kartę w zestawie i jest wykonana w całości z metalu.

Komentarze

Leave a Reply