Kamera WiFi IP HD Yoosee

Kamera WiFi IP HD Yoosee

Kamera WiFi – wygląd i zastosowanie

Poniżej zostanie przedstawiona kamera WiFi, oraz jej główne zalety oraz zastosowanie.


Jeśli ktoś poszukuje kamery wifi do domu, na działkę, ogrodu,itp. ta kamera sprawdzi się dla osób, które nie zwracają uwagi na obudowę ale cenią sobie jakość obrazu.


Dlaczego mówię o obudowie?


Obudowa wykonana jest z plastiku, co na pierwszy rzut oka może kojarzyć się z tanią chińszczyzną.  Nie do końca jest to prawdą. Kamera WiFi wewnątrz posiada bardzo dobry przetwornik obrazu, dzięki czemu obraz podawany w HD jest naprawdę wyraźny- bez pikselozy.
Dzięki swojej lekkości nasi klienci montują te kamery również wewnątrz budynków, przykręcając je do kasetonów sufitowych.

kamera yoosee opis kabliNa końcu kabla kamery znajduje się gniazdo Lan Rj45, dzięki temu mamy możliwość połączenia kamery z routerem za pomocą kabla ale kamera posiada również możliwość połączenia bezprzewodowego za pomocą WiFi.

Kamera posiada również 24 diody IR, które odwalają kawał dobrej roboty. Obraz w nocy jest naprawdę dobry w odległości do 10 metrów bez żadnego oświetlenia lub do 20 metrów przy lekkim oświetleniu.

Czujnik zmierzchu hmmm co to takiego ? A więc dzięki temu czujnikowi kamera wie, kiedy ma się przełączyć w tryb nocny a kiedy w tryb dzień.

Na końcu kabla znajduje się również przycisk reset więcej o tym przycisku poniżej.

Tryby pracy kamery WiFi


Wiele osób pytało mnie co to oznacza, że kamera ma 2 tryby pracy, więc po krótce postaram się je  opisać.


Tryb pracy AP– kamera w tym trybie wysyła swoją sieć wifi i możemy się połączyć z kamerą za pomocą telefonu/komputera bez potrzeby łączenia kamery z routerem. Jest to fajna opcja dla kogoś, kto nie chce kamery łączyć z internetem, bądź nie ma takiej technicznej możliwości np, na działce. Nie wątpliwą wadą takiego rozwiązania jest odległość,-możemy mieć podgląd tylko jeśli jesteśmy w pobliżu kamery i połączymy się z jej siecią WiFi.

Tryb routera – łączymy kamerę z routerem bezprzewodowo bądź po kablu i mamy dostęp do kamery z każdego zakątka świata,  o ile zarówno kamera jak i my mamy dostęp do internetu.

Na końcu kabla znajduje się również przyciska za pomocą którego możemy przełączać kamerę z jednego trybu w drugi. Ten sam przycisk służy nam do zrobienia ustawień fabrycznych kamery.  Aby wykonać takie ustawienia, wystarczy nacisnąć ten przycisk i trzymać przez około 16-18 sekund.

,,Bebechy” kamery WiFi IP…

kamera ze slotem na kartę micro sdWewnątrz kamery znajduje się slot na kartę pamięci Micro SD. Kamera obsługuje karty 16GB, 32GB i 64GB najlepiej klasy 10. Karta Micro SD musi być klasy 10 ze względu na prędkość zapisu, jeśli włożymy kartę gorszej jakości może się okazać że kamera nie nagrywa. Co prawda aby włożyć kartę musimy rozkręcić kamerę, ale uwierzcie mi nie jest to nic skomplikowanego, sama procedura jest łatwa i przyjemna :). Należy jednak uważać, aby nie powyrywać kabli,

Podgląd obrazu na smartfonie.

ustawienia kamery yooseePrzede wszystkim trzeba mieć smartfon z systemem android lub IPhone i zainstalować aplikację yoosee lub yyp2p. .

Za pomocą telefonu na w/w aplikacjach mamy dostęp do różnorodnych ustawień. Jak widzimy aplikacja jest w j.polskim, więc nie będę opisywał ,że można zmienić sobie datę czy też wyświetlić informację o kamerze.
Przydatne funkcje


Ustawienia zabezpieczeń–  Niestety w nowszej aplikacji już nie ma tej opcji, jeśli ktoś jednak chciałby skorzystać ze starej funkcjonalności, to zapraszam do kontaktu, mogę podesłać aplikację w starej wersjii


Ustawienia Alarmów– w tym menu mamy możliwość ustawienia powiadomień, na telefon bądź e-mail. Bardzo przydatna funkcja- jeśli wyjeżdżamy z domu na weekend warto ustawić kamerę w tryb powiadamiania na telefon. Dla przykładu, jeśli ktoś zbliży się do Waszego domu otrzymacie w trybie ekspresowym powiadomienie i tym samym możecie zobaczyć kto kręci się w pobliżu posiadłości. Oczywiście takie rozwiązanie zadziała tylko jeśli kamera ma dostęp do internetu jak również Wasz telefon, na który takowe powiadomienie ma przyjść.


Podgląd plików z karty
Przez aplikację na telefonie mamy również możliwość podglądu plików zapisanych na karcie i to wszystko zdalnie. Nie musimy wyjmować karty Micro SD aby przeglądać pliki. Jedynym minusem jest to, że jeśli chcemy pobrać te pliki z karty to musimy użyć komputera, na którym musimy zainstalować aplikację CMS Client. Jest ona do pobrania na stronie naszego sklepu Ozikam.pl.


Podsumowanie
Podsumowując, opisywana kamera wifi sprawdzi się dla osób, które nie chcą wyrzucać pieniędzy na profesjonalny monitoring, a cenią sobie czysty obraz jak również prostotę obsługi.

Cena:
Jeśli chodzi o cenę, kamerę możemy zakupić za jedyne 225zł. Myślę że cena nie jest wygórowana, powiedziałbym nawet, że w zamian za funkcje które otrzymujemy  jest ona śmiesznie niska.


Polecam również kamerę zewnętrzną w metalowej obudowie również na aplikacji yoosee.

Komentarze

Leave a Reply