Kamera IP z zoomem optycznym 4x

Kamera IP z zoomem optycznym 4x

Kamera IP z zoomem optycznym 4x Sony

Opisywana kamera IP z zoomem optycznym może służyć zarówno do monitoringu domowego, jak również do zastosowań profesjonalnych. Kamera posiada zoom optyczny 2,8 do 12m przez co bardzo dobrze sprawdzi się przy monitorowaniu parkingu, samochodu z dalszych odległości. Kamera nie jest mała, ale taka obudowa była potrzebna do pomieszczenia takiego obiektywu. Długość kamery przy wyprostowanej stopce jest 18,5cm.Zapis na kartę Micro SD

Kamera obsługuje karty do 64GB i zapis na takiej karcie wystarczy na 8 dni ciągłego zapisu. Oczywiście jeśli kamerę ustawimy w tryb wykrycia ruchu to ten czas się wydłuży. Ja proponuję ustawienie tych 2 opcji na raz. czyli będziemy mieli pliki zapisywane ciągle np.co 10 minut i w między czasie po wykryciu ruchu – dla czego tak?. Z doświadczenia wiem że po wykryciu ruchu kamera zaczyna nagrywać po 1 sekundzie , a co jeśli chcieli byśmy zobaczyć co się działo przed tym. Właśnie dla tego z pomocą przyjdzie nam plik ciągły.

Połączenie kamery po WiFi czy po LAN?

Jest to kamera Full HD z zoomem, więc aby kamera działała stabilnie podczas podglądu najlepiej połączyć ją po kablu RJ45. Oczywiście jest to mój wybór, ponieważ miałem taką możliwość, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby połączyć kamerę bezprzewodowo. Jeśli ktoś ma dobry zasięg WiFi w miejscu gdzie kamera będzie zainstalowana może również cieszyć się bardzo stabilnym podglądem z kamery.

jak połączyć kamerę

Podgląd na smartfonie p2p

podgląd w chmurze na kamerze ippodgląd zdalny z kamery ip

Jak widzimy na telefonie mamy opcję zoomowania, oraz zmiany jakości obrazu. Przy internecie z sieci GSM warto wybierać jakość SD ze względu na słabsze połączenie.

Alarm i wysyłanie pliku na e-mail

Kamera może nagrywać pliki na kartę po wykryciu ruchu ale również może przesyłać zdjęcie na e-mail. Poniżej przedstawię ustawienie w przypadku gmail. Oczywiście można również skonfigurować inną skrzynkę pocztową, ale czasami trzeba poeksperymentować z ustawieniami- służymy również pomocą.

kamera ip z wysyłką zdjęć na email


Przed zapisaniem tych ustawień, warto wykonać test, jeśli wszystko ustawiliśmy poprawnie, otrzymamy wiadomość e-mail ze zdjęciem. W przypadku gmail możemy otrzymać e-mail informujący o zablokowaniu aplikacji. Musimy wtedy wejść z linku i włączyć dostęp dla mniej bezpiecznych aplikacji. Jeśli chodzi o inne skrzynki pocztowe również powinno dać się skonfigurować niemniej jednak proponuję gmail ze względu na to że jestem pewny bezproblemowego działania wysyłki e-mail. Proszę pamiętać również iż jeśli ruch jest duży i co chwilę będzie przychodził e-mail ze zdjęciem to skrzynka pocztowa może potraktować to jako spam i zablokować na 24H wysyłkę takich emaili.
Przesyłanie plików na FTP

Zarówno ta kamera jak również kamera IP w tym artykule -> kamera IP zewnętrzna ma możliwość wysyłania zarówno zdjęć jak również filmów na serwer FTP. Może ktoś powiedzieć że to zbędny bajer, natomiast w przypadku kradzieży również kamery, nie będziemy mieli dowodu z nagrania. Plików z serwera FTP nikt nam nie skradnie i będziemy w stanie złapać złodziejaszków.

Streaming RTSP, RTMP

Prezentowana kamera IP z zoomem obsługuje streaming rtsp oraz rtmp.

Możemy za pomocą programu np. VLC odtworzyć video wpisując np.:

Link RTSP:

rtsp://adres_ip:554/11

link do RTMP wyglądał by tak:

rtmp://adres_ip:1935/flash/11:login:hasło

Podsumowanie:

Kamera ip z zoomem zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Kamera posiada zoom optyczny, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w przeróżnych warunkach. Bardzo dużo opcji, podgląd na przeglądarce sprawia że obejrzymy obraz na różnych systemach. Kamerę możemy zakupić na na naszej stronie dokładnie tutaj kamera z zoomem

Komentarze

  1. Robert

    Bardzo dobra kamera

Leave a Reply