Kamera IP POE adapter

Kamera IP POE adapter

Kamera IP -połączenie kamer po POE

Wykorzystując adapter POE możemy doprowadzić zasilanie do kamery po kablu Rj45.

Połączenie kamer po poe nie zawsze jest możliwe ze względu na możliwości techniczne kamer IP.  Nie wszystkie kamery są przystosowane do takiego połączenia.

Na szczęście, aby połączyć kamerę IP nie posiadającej takich możliwości np. te kamery IP,  możemy wykorzystać adaptery POE.

ip kamera poe adapterJak połączyć kamerę IP poprzez adapter POE

Połączenie przy użyciu adaptera POE jest banalnie proste. W zestawie mamy dwa adaptery, jeden podłączamy tuż przy routerze i tam również podłączamy zwykły zasilacz dołączony z kamerą. Następnie do pierwszego adaptera podłączamy kabel Lan Rj45 po którym będzie szło zasilanie na końcu tego kabla ponownie wpinamy drugi adapter i kamerę do adaptera. Poniżej pokażę to również na rysunku.

kamera ip poe cenaNie lepiej kupić kamerę z POE?

Oczywiście wybór należy do klienta, natomiast kamery które mają już taką możliwość są droższe i to znacznie. Za kamerę z poe trzeba dopłacić od 100zł. czyli jak kamera kosztuje 250 zł to z modułem poe może kosztować 350zł. Wykorzystując taki adapter poe rezultat jest taki sam, natomiast w kieszeni zostaje nam więcej pieniędzy.Czy możemy połączyć kamerę za pomocą tego adaptera do switcha POE?

Niestety nie możemy tak zrobić, switche poe puszczają zasilanie 48v natomiast kamera potrzebuje zasilanie 12v. Dla tego też jeśli potrzebujemy zasilić kamerę z takiego switcha potrzebujemy również kamerę która posiada taki moduł POE który obniża napięcie do 12v

Komentarze

Leave a Reply