Darmowa wysyłka

Nowe Produkty

Nowe Produkty
Wszystkie nowe produkty

Instrukcja do kamer na aplikacji ICSee


Logo ozikam.pl


Telefon: Aplikcja Xmeye lub ICSee | Komputer CMS lub VMS

Kontakt: (Tylko dla klientów naszego sklepu ozikam.pl)
Email: kameryip.ozikam@gmail.com
Tel. 511-401-654


Ostrzezenie przed użyciem kamery
  1. Proszę zapoznać się z instrukcją przed podłączeniem kamery do prądu!

  2. Rozkręcanie obudowy jest kategorycznie zakazane.

  3. W razie jakichkolwiek problemów, proszę o kontakt z naszym serwisem

  4. Do podłączania kamery należy używać zasilacza który jest do tego przeznaczony

  5. Nie używaj kamery w ekstremalnych temperaturach lub ekstremalnych warunkach wilgotnościowych- na stronie produktu podane są zakresy temperatur.

  6. Wszystkie zdjęcia i przykłady użyte w instrukcji mają jedynie charakter poglądowy, kopiowanie jest zabronione.

Zakaz wyrzucania odpadów elektrycznych

Symbol przekreślonego kosza na śmieci na produkcie lub jego opakowaniu oznacza, że produktu nie wolno wyrzucać do zwykłych pojemników na odpady. Obowiązkiem użytkownika jest przekazanie zużytego sprzętu do wyznaczonego punktu zbiórki w celu recyklingu odpadów powstałych ze sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zapewniając prawidłową utylizację pomagasz chronić środowisko naturalne. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji dotyczących recyklingu niniejszego produktu należy skontaktować się z przedstawicielem władz lokalnych, dostawcą usług utylizacji odpadów lub sklepem, gdzie nabyto produkt.


Golden Business Kamila Ozga

ul. Srebrna 5a

81-154 Gdynia

ozikam.pl

kameryip.ozikam@gmail.com

Ceryfikat CEWyrzucanie smieci


UWAGA


Warunki zwrotu 14 dni od dostawy


Każdy ma prawo do zwrotu bez podawania przyczyny w okresie 14 dni od daty dostawy. Kamera nie powinna nosić śladów użytkowania, dlatego proszę o nie montowanie kamery na stałe za pomocą wkrętów (można zastosować montaż testowy za pomocą opaski zaciskowej) W przypadku widocznych śladów użytkowania, możemy odmówić zwrotu, lub dokonać zwrotu tylko części środków, pomniejszając kwotę w zależności od widocznych śladów użytkowania.


MenuAd 1. Aplikacje niezbędne do obsługi kamery

Aplikacja icsee
Na telefon należy pobrać aplikację ICSee lub ICsee pro  ze sklepu Play, ja polecam tą pierwszą i w dalszej części na niej właśnie będę opisywał podstawowe funkcje w j.polskim
Kod qr aplikacji icsee
Kod qr icsee na iosAplikacje na komputer cms
Na komputer pobieramy aplikację CMS -Windows lub VMS - Windows / Mac OS

Konwerter H.264 (Wymagany przy zapisywaniu na serwer FTP) -Pobierz konwerter h264

Kod qr aplikacji icsee
VMS na windows
VMS na MAC os

Ad 2. Rejestracja konta w aplikacji ICSee

Rejestracja konta przebiega tak jak w innych aplikacjach tego typu.Po otwarciu aplikacji, klikamy na ,,Zarejestruj się", a następnie podajemy swój adres e-mail. (jeśli kod nie przychodzi proszę sprawdzić folder spam lub spróbować na inny e-mail. Po wpisaniu kodu aktywacyjnego należy podać nazwę użytkownika i hasło do aplikacji - Nazwa użytkownika (musi być unikalna, jeśli podacie nazwę i ona już będzie już istniała, to przy próbie utworzenia konta u góry pojawi się komunikat ,,User Existed" i trzeba wymyśleć inną nazwę). Hasło które tutaj tworzymy jet to hasło do aplikacji prosze nie mylić z hasłem do kamery.

Po utworzeniu konta możemy się zalogować podając wcześniej utworzoną nazwę użytkownika i hasło do aplikacji klikając na ,,Login" lub na niektórych telefonach ,,Account Login"

Logowanie się bez Rejestracji- Możemy również zalogować się bez rejestracji, wystarczy po otwarciu aplikacji kliknąć na ikonę przypominającą popiersie człowieka z plusem która znajduje się na samym dole z prwaej strony Różnica pomiędzy logowaniem na utworzone wcześniej konto a logowaniem bez konta, polega na tym że jeśli zarejestrujemy konto i dodamy tam naszą kamerę to nawet jeśli usuniemy aplikację i zainstalujemy ją na nowym telefonie oraz zalogujemy się na na nasze konto które już kiedyś utworzyliśmy to nasza kamera już będzie dodana.

W przypadku konta bez rejestracji będziemy musieli ją dodać jeszcze raz, co również nie stanowi problemu. Ale dodatkowo nie będziemy mieli dostępu do kilku opcji np. Alarmów dlatego lepiej jest utworzyć konto i dodać kamerę właśnie w taki sposób
Rejestracja konta w aplikacji icsee


Ad 3. Połączenie kamery po Wi-FiPo pierwsze musimy być połączeni z siecią Wi-Fi z którą chcemy połączyć kamerę. A następnie otwieramy aplikację ICSee.

Krok 1.

Po zalogowaniu się do konta lub też wybraniu opcji ,,Local Login" klikamy na ,,+" który znajduje się w górnym prawym rogu.

Krok 2.

Następnie wybieramy pierwszą opcję ,,WiFi Camera",

Krok 3 i 4.

klikamy ,,Next", (przycisk na samym dole)

Krok 5.

Wpisujemy hasło do naszej sieci WiFi a następnie zatwierdzamy klikając ,,Potwierdź". (jeśli wyskoczy komunikat (,,Aby poprawić wskaźnik skuteczności sieci zamknij sieć 3G / 4G) klikamy ,,Potwierdź"

Krok 6.

W tym kroku jest to informacja co mamy zrbić z kodem qr który pokaże się w następnym kroku po naciśnięciu ,,Next"

Krok 7.

W tym kroku mamy kod QR który musimy pokazać do obiektywu kamery, najlepiej zbliżając i oddalając bardzo powoli w odległości 15-20 cm tak żeby kamera mogła zeskanować ten kod qr( W kodzie qr zaszyfrowane jest hasło do wifi które wcześniej podaliśmy. Jeśli hasło do naszej sieci wifi podaliśmy błędne, kamera się nie połączy)

UwagaJeśli kamera nie chce się połączyć po WiFi, problemem może być błąd hasła, lub na routerze jest Sieć WiFi 2.4Ghz oraz 5Ghz pod tą samą nazwą. W takim przypadku na czas konfiguracji najlepiej wyłączyć 5Ghz i zostawić tylko 2.4Ghz lub najlepszym rozwiązaniem jest zmiana nazwy dla częstotliwości 5Ghz aby nie było konfliktu. Przypominam iż kamery IP łaczą się tylko z częstotliwością 2.4Ghz.

Krok 8.

Jesli kamera połączy się z naszym routerem to wyskoczy informacja aby podać nazwę i hasło do kamery.

UwagaHasło które tutaj podajemy należy zapamiętać, jest to hasło do kamery i w przypadku dodawania kamery na innym telefonie lub też do programu CMS, należy podawać właśnie to hasło

Krok 9,10,11.

W następnych krokach klikamy tylko następny aż przejdziemy do widoku kamery (krok 12).

To wszystko, kamera jest już połączona z routerem i można podglądać obraz z naszej kamery.

Krok 1

Dodanie kamery icsee

Krok 2

Połączenie po wifi

Krok 3

połączenie po wifi kamery

Krok 4

Info-wifi

Krok 5

hasło do sieci wifi

Krok 6

Wskazanie kodu qr

Krok 7

kod qr do sieci wifi

Krok 8

Podanie hasła do kamery

Krok 9

Nazwa kamery ip

Krok 10

zapis ciągły na aplikacji icsee

Krok 11

Zapis po detekcji icsee

Krok 12

Podgląd z kamery icsee

4. Połączenie kamery po kabluPołączenie kamery po kablu RJ45 jest banalnie proste. Na telefonie łączymy się z wifi routera z którym kamera będzie połączona po kablu.

Krok 1

. Łączymy kamerę z routerem kablem RJ45

Krok 2.

Logujemy się do aplikacji ICSee i klikamy na ,,+" w górnym prawym rogu

Krok 3.

Na samym dole wybieramy opcję ,,Other distribution networks and adding methods"

Krok 4.

Wybieramy opcję ,,NearbyCameras"

Krok 5.

Jeśli kamera lub kamery połączone są z routerem to pokażą się nam i będzie można je dodać

Krok 6.

Jeśli wyskoczy informacja o utworzenie hasła to wprowadzamy nowe hasło do kamery, należy to hasło zapamiętać, ponieważ będzie ono potrzebne w późniejszym użytkowaniu kamery(doadanie do programu CMS, dodanie kamery na innym telefonie)

To wszystko, mamy kamerę dodaną do aplikacji i możemy z niej korzystać.

Krok 2.

Kliknięcie na plus icsee

Krok 3.

Dodanie kamery po kablu lan

Krok 4.

Dodanie kamery po kablu w aplikacji icsee

Krok 5.

kamery po kablu icsee

5. Konfiguracja nagrań w trybie ciągłym na aplikacji ICSee

Przechodzimy do zakładki ,,Ustawienia Nagrywania"Następnie jeśli chcemy włączyć/wyłączyć tryb nagrywania ciągłego przesuwamy suwak "Przełączanie trybu nagrywania"

Możemy również zmienić czas pojedynczego pliku, wlączyć/wyłaczyć nagrywanie dźwięku, jak również zmienić jakość nagrywanych plików. (Im większa jakość tym Będą większe pliki i karta szybciej się zapełni. (oczywiście zapis jest w pętli)

Jak włączyć zapis ciągły icsee
Zapis ciągły icsee jak włączyć

6. Konfiguracja nagrań w trybie detekcji ruchu na aplikacji ICSeeDomyślnie opcja nagrywania po alarmie jest włączona ale jeśli z jakiś względów chcemy ją wyłączyć/włączyć, przechodzimy do opcji Inteligentny Alarm

Następnie jeśli chcemy włączyć/wyłączyć tryb nagrywania po alarmie przesuwamy suwak "Otwórz"

Możemy również włączyć / wyłączyć opcję wykrywanie ludzi, w tym celu jeśli przesuwamy suwak,,Wykrywanie Kształtu człowieka" (po wyłączeniu tej opcji, kamera będzie reagować na każdy ruch. Opcję nagrywania po wykryciu ruchu można zmienić również w opcji ,,Działanie alarmu"

w tej opcji można również włączyć komunikat po wykryciu ruchu-(komunikat działa tylko jeśli jest włączona opcja wykrywania kształtu człowieka).
Jak włączyć zapis po wykryciu ruchu
Zapis ciągły icsee jak włączyć


7. Podgląd i pobieranie plików z karty Micro SD na aplikacji ICseeAby podejrzeć pliki z karty na telefonie, otwieramy podgląd z naszej kamery, następnie po lewej stronie klikamy na obraz aparatu ,,Odtwarzanie" i wybieramy ,,Wideo". Właśnie tutaj możemy przeglądać oraz pobierać nasze pliki. jeśli chcemy któryś z plików pobrać, musimy kliknąć i przytrzymać dłużej palcem a następnie jeszcze raz klikamy na niego w środkowe kółko tak aby pokazał się ptaszek i klikamy na samym dole przycisk Pobierz. Jeśli chcemy podejrzeć pliki z poprzednich dn wybieramy ikonę kalendarza i wybieramy interesującą nas datę.

Odtwarzanie

Odtwarzanie plików z kartn

Wideo

Pobieranie wideo

Pobieranie Plików

Pobieranie plików z karty na aplikacji icsee

Wybór innego dnia

Wybór daty na aplikacji icsee8. Synchronizacja godziny/datyNa aplikacji ICSee możemy synchronizować datę/godzinę z telefonu. Aby to zrobić, należy przejść do Menu i na dole wybrać opcję O urządzeniu następnie klikamy na godzinę i potwierdzamy.

Przejście do godziny na aplikacji icsee
ustwienie godziny na aplikacji icsee


9. Ustawienia fabryczne

Aby wykonać ustawienia fabryczne przechodzimy w Menu na sam dół i wybieramy opcję O urządzeniu Następnie klikamy na Przywrócenie ustawień fabrycznych

Przejście do godziny na aplikacji icsee
ustwienie fabryczne na aplikacji icsee

10. Kontakt do działu technicznegoKontakt: (Tylko dla klientów naszego sklepu ozikam.pl ! )
Email: kameryip.ozikam@gmail.com
Tel. 511-401-654 wew.21. Program na PC Windows / MAC OS

Aplikacje na komputer cms
Na komputer pobieramy aplikację CMS -Windows lub VMS - Windows / Mac OS

Konwerter H.264 (Wymagany przy zapisywaniu na serwer FTP) -Pobierz konwerter h264

Kod qr aplikacji icsee
VMS na windows
VMS na MAC os

2. Dodanie kamery w programie CMS

Po instalacji programu uruchamiamy go, ukarze nam się okno wyboru języka-wybieramy j.polski lub taki który znamy i zatwierdzamy klikając ok. Następnie będzie okno logowania i klikamy tylko ,,zaloguj" nie musimy wpisywać hasła.

Program cms
Logowanie

Po zalogowaniu się do programu musimy dodać kamerę. Klikamy po prawej stronie na zakładkę System >> Następnie wybieramy ,,Urządzenia"

Dodanie kamery do cms
CMS dodanie kameryDodajemy lokalizację, więc klikamy ,,Lokalizacja" i wpisujemy dowolną nazwę np. Ogród,dom cokolwiek i zatwierdzamy ,,ok"
Następnie musimy dodać naszą kamerę, więc wybieramy naszą wcześniej dodaną lokalizację i podświetli nam się opcja ,,Dodaj urządzenie" na którą klikamy i próbujemy wyszukać z automatu naszą kamerę klikając ,,Wyszukaj"
Dodanie lokalizacji cms
Wyszukiwanie kamer w cms

Jeśli po naciśnięciu przycisku ,,wyszukaj" nic nam nie znajdzie, to oznacza że zapora Windows blokuje któryś z portów i trzeba dodać ręcznie kamerę. W polu adres IP musimy wpisać adres IP kamery, aby znaleźć jaki adres IP ma kamera możemy posłużyć się telefonem. Na telefonie otwieramy aplikację ICSee, następnie klikamy na ,,+" aby dodać naszą kamerę, rozwijamy więcej opcji klikając na ,,more" w górnym prawym rogu i wybieramy opcję ,,Dodaj urządzenie w tej samej sieci" lub w angielskiej wersji aplikacji ,,Add device in the same WLAN. Tak jak jest to opisane przy dodawaniu kamery po kablu, punkt 4.


3. Ustawienia powiadomień na e-mailAby ustawić powiadomienia na e-mail podczas podglądu, klikamy na obrazie prawym przyciskiem myszy i wybieramy ,,Konfiguracja urządzenia"

Konfiguracja w cms

Następnie musimy przejść do zakładki Ustawienia->System->Serwisy

system w cms

Po otwarciu zakładki ,,Serwisy" Otworzy się nam okno w którym wybieramy Email klikając na nim 2 razy aby ponownie otworzyło się okno z ustawieniami poczty.
Ja testowałem to na Gmail, jeśli macie inną pocztę to trzeba próbować różnych ustawień. Jeśli posiadacie Gmail to za pierwszym razem może przyjść e-mail z ostrzeżeniem i zablokowaniu potencjalnie niebezpiecznej aplikacji. Aby otrzymywać wiadomości,należy wejść w tą wiadomość ,,Powstrzymaliśmy próbę zalogowania się" i kliknąć w link który oni podają ,,SPRAWDŹ SWOJE URZĄDZENIA TERAZ" a następnie odblokować dostęp dla mniej bezpiecznych aplikacji. Można również przejść od razu tutaj i zezwolić https://myaccount.google.com/u/4/securityUstawienia poczty gmail

Film z ustawień poczty możecie zobaczyć poniżejOk. Po ustawieniu skrzynki pocztowej, trzeba ustawić kamerę aby wysyłała @ ze zdjęciem. Przechodzimy do zakładki Ustawienia->Alarm->Detekcja

Po kliknięciu w Ikonkę ,,Detekcja" otworzy się okno z ustawieniami. Musimy aktywować detekcję ruchu jeśli jeszcze nie ma aktywnej, następnie kliknąć w kwadracik przy napisie ,,zdjęcie" zaznaczyć ,,Wyślij email" i zatwierdzić przyciskiem ,,ok".

Ustawienia detekcji cms
wysylanie powiadomień email

Od tej chwili, jeśli wszystko zrobiliśmy poprawnie, na nasz e-mail będziemy otrzymywać po wykryciu ruchu powiadomienia wraz ze zdjęciem.


4. Ustawienia daty/godzinyAby ustawić datę/godzinę lub też strefę czasową, Należy przejść do zakładki Ustawienia->System->Ogólne

ustawienia daty w cms
ustawienie godziny w cms

5.Ustawienia fabryczneAd.6 Ustawienia Fabryczne Aby zrestartować kamerę do ustawień fabrycznych można to zrobić za pomocą programu CMS. Przechodzimy do zakładki Ustawienia->Zaawansowane->Fabryczne

ustawienia domyślne w cms
ustawienie fabryczne w cms

6. Pobieranie plików z kartyAby pobrać pliki z dysku, należy mieć podgląd z kamery z której chcemy pobrać dany plik, następnie wybieramy z prawego dolnego Menu >>Odtwarzanie>> wybieramy urządzenie, następnie kanał czyli naszą kamerę i klikamy wyszukaj, oczywiście możemy wcześniej wybrać datę i godzinę. Wyświetlą się pliki do pobrania, zaznaczamy interesujący nas plik oi aby go pobrać klikamy >>Załaduj, następnie wybieramy format jaki ma zostać przetworzony nasz plik np. Avi, wybieramy ścieżkę zapisu pliku i go zapisujemy.

Odtwarzanie plików w cms

Odtwarzanie plików z karty w cms

zapis plików z karty w cms