Darmowa wysyłka

Nowe Produkty

Nowe Produkty
Wszystkie nowe produkty

Instrukcja do Rejestratora IP Ozikam


Logo ozikam.pl


Telefon: Aplikcja Xmeye lub Xmeye Pro | Komputer CMS lub VMS

Kontakt:
Email: kameryip.ozikam@gmail.com
Tel. 511-401-654

Ostrzezenie przed użyciem kamery
  1. Proszę zapoznać się z instrukcją przed podłączeniem kamery do prądu!

  2. Rozkręcanie obudowy jest kategorycznie zakazane.

  3. W razie jakichkolwiek problemów, proszę o kontakt z naszym serwisem

  4. Do podłączania rejestratora należy używać zasilacza który jest do tego przeznaczony

  5. Nie używaj rejestratora w ekstremalnych temperaturach lub ekstremalnych warunkach wilgotnościowych- na stronie produktu podane są zakresy temperatur.

  6. Wszystkie zdjęcia i przykłady użyte w instrukcji mają jedynie charakter poglądowy, kopiowanie jest zabronione.

Zakaz wyrzucania odpadów elektrycznych

Symbol przekreślonego kosza na śmieci na produkcie lub jego opakowaniu oznacza, że produktu nie wolno wyrzucać do zwykłych pojemników na odpady. Obowiązkiem użytkownika jest przekazanie zużytego sprzętu do wyznaczonego punktu zbiórki w celu recyklingu odpadów powstałych ze sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zapewniając prawidłową utylizację pomagasz chronić środowisko naturalne. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji dotyczących recyklingu niniejszego produktu należy skontaktować się z przedstawicielem władz lokalnych, dostawcą usług utylizacji odpadów lub sklepem, gdzie nabyto produkt.


Specyfikacja techniczna:

Rozdzielczość:

5MP

Temperatura pracy:

+5 do +30 stopni C

Zasilanie:

12V/48v

Importer:


Golden Business Kamila Ozga

ul. Srebrna 5a

81-154 Gdynia

ozikam.pl

kameryip.ozikam@gmail.com

Ceryfikat CEWyrzucanie smieci


UWAGA


Warunki zwrotu 14 dni od dostawy


Każdy ma prawo do zwrotu bez podawania przyczyny w okresie 14 dni od daty dostawy. Rejestrator nie powinien nosić śladów użytkowania, dlatego proszę o ostrożność. W przypadku widocznych śladów użytkowania, możemy odmówić zwrotu, lub dokonać zwrotu tylko części środków, pomniejszając kwotę w zależności od widocznych śladów użytkowania.


Menu


1. Aplikacje niezbędne do obsługi Rejestratora

2. Dodanie rejestratora do aplikacji Xmeye lub Xmeye Pro

3. Dodanie kamer na rejestratorze IP

4. Tworzenie kont dla innych użytkowników

5. Przywrócenie ustawień fabrycznych z poziomu rejestratora

6. Odzyskiwanie hasła(w przypadku zapomnienia)

7. Dodanie rejestratora na PC w programie CMS

8. Ustawienia powiadomień na e-mail

9. Ustawienia daty/godziny

10. Pobieranie plików z rejestratora przy pomocy programu CMS

9. Pomoc TechnicznaAd 1. Aplikacje niezbędne do obsługi kamery

Aplikacja xmeyeAplikacja xmeye pro
Na telefon należy pobrać aplikację xmeye lub xmeye pro ze sklepu Play,lub z App Store Jak również aplikację xmeye pro na android można pobrać w j. polskim z naszego serwera. Pobierz aplikację xmeye pro w j. polskim
Kod qr aplikacji icsee
Kod qr icsee na iosAplikacje na komputer cms
Na komputer pobieramy aplikację CMS -Windows lub VMS - Windows / Mac OS

Konwerter H.264 (Wymagany przy zapisywaniu na serwer FTP) -Pobierz konwerter h264

Kod qr aplikacji icsee
VMS na windows
VMS na MAC os


Ad 2. Dodanie rejestratora do aplikacji xmeye

Aby dodać rejestrator do aplikacji, musimy oczywiście uruchomić nasz rejestrator i na ekranie kliknąć prawym przyciskiem myszy następnie wybieramy >>Menu<< , z lewej strony na samym dole wybieramy opcje >>Zaawansowane<< i wybieramy >>Wersja << właśnie w tej pozycji znajduje się kod qr (Numer Seryjny) który przyda się nam do tego aby dodać rejestrator do aplikacji.

Menu na rejestratorze
ustawienia zaawansowane w rejestratorze
numer seryjny rejestratora

Inna metoda dodania rejestratora do aplikacji ozikam pro pokazana jest na tym filmie:


Ad 3. Dodanie kamer na rejestratorze IP

Dodanie kamer IP Aby dodać kamerę Logujemy się do Rejestratora uzupełniamy hasło i klikamy prawym przyciskiem myszy, następnie wybieramy >>Ustaw kanał

Logowanie do rejestratora
Dodanie kamery do NVR

Następnie jeśli mamy już podłączone kamery pod rejestrator i rejestrator również jest podłączony pod router, klikamy szukaj aby wyszukać wszystkie kamery które są podłączone do rejestratora. Jak znajdzie kamery klikamy 2 razy na kamerze aby ją dodać. Za pierwszym razem może nie dodać kamery tylko zmieni jej adres IP. Więc można ponownie wyszukać kamery i ponownie kliknąć na nią aby ją dodać
Dodanie kamer do rejestratora ip

Zapisujemy na samym dole klikając na >>wniosek
Po dodaniu kamer należy w ustawieniach rejestratora włączyć dla każdej kamery alarmy.
Menu>>Alarm>>Inteligentny Alarm, Uwaga! nie wszystkie kamery po onvif można zapisać inteligentny alarm.
Ustawienie alarmów

Aby kamery nie zmieniały swojego IP najlepiej ustawić statyczne IP na każdej kamerze osobno. Tak jak jest to pokazane na tym filmie

YouTube


Ad 4. Tworzenie kont dla innych użytkowników

Aby utworzyć konto z ograniczonymi uprawnieniami (aby osoba która otrzyma dane do konta nie mogła zmieniać ustawień), przechodzimy do Ustawień (klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy Menu)

Następnie przechodzimy do >> System i wybieramy >> Konta

Konta uzytkownikow

Następnie dodajemy użytkownika wybierając >> Dodaj Konto

Możemy nadać uprawnienia admina lub użytkownika w zależności od potrzeb. Wybierając konto user, system automatycznie przydziela uprawnienia tylko do podglądu obrazu oraz podglądu plików z dysku.

Dodanie konta uzytkownika
Dodanie użytkownika


Jeśli chcemy aby dany użytkownik nie miał również dostępu do odtwarzania plików to musimy odznaczyć wszystkie opcje >>powtarzać_x

bez odtwarzania


Ad. 5. Przywrócenie ustawień fabrycznych z poziomu rejestratora

Aby przywrócić ustawienia fabryczne, przechodzimy do Menu, przechodzimy do >>Zaawansowane i klikamy >> Przywróć

Wybieramy wszystkie i klikamy ok.

Restart fabryczny
Ustawienia domyślne nvr


Ad 6. Odzyskiwanie hasła(w przypadku zapomnienia)

Jeśli zapomnimy hasła do rejestratora, możemy w łatwy sposób zresetować hasło. Na początek na rejestratorze wybieramy >>Zapomniałem Hasło

Zapomnialem haslo nvr

Następnie jeśl znamy odpowiedzi na pytania które wczesniej ustawiliśmy, podajemy odpowiedzi, jeśli nie znamy wybieramy >>Zapomnij Odpowiedź?

odzyskanie hasla

Wyświetli nam się okno z unikalnym kodem qr który należy zeskanować z aplikacji xmeye lub ozikam pro. W tym celu otwieramy aplikację naciskamy + wybieramy NVR i >>Zapomniałem hasła urządzenia, następnie Skanuj QR

Zapomniałem hasła-odzyskiwanie
czytanie kodu QR
Otwieranie aplikacji
Aplikacja ozikam pro
Odzyskanie hasla nvr przez aplikację
odzyskanie hasla nvr

Po zeskanowaniu kodu QR ukaże się kod do wpisania w rejestratorze

kod do restartu hasla
wpisujemy kod

Na koniec podajemy nowe hasło i zapisujemy.

Nowe haslo


Ad 7. Dodanie rejestratora na PC w programie CMS

Po instalacji programu uruchamiamy go, ukarze nam się okno wyboru języka-wybieramy j.polski lub taki który znamy i zatwierdzamy klikając ok. Następnie będzie okno logowania i klikamy tylko ,,zaloguj" nie musimy wpisywać hasła.

Program cms
Logowanie

Po zalogowaniu się do programu musimy dodać kamerę. Klikamy po prawej stronie na zakładkę System >> Następnie wybieramy ,,Urządzenia"

Dodanie kamery do cms
CMS dodanie kameryDodajemy lokalizację, więc klikamy ,,Lokalizacja" i wpisujemy dowolną nazwę np. Ogród,dom cokolwiek i zatwierdzamy ,,ok"
Następnie musimy dodać rejestrator, więc wybieramy naszą wcześniej dodaną lokalizację i podświetli nam się opcja ,,Dodaj urządzenie" na którą klikamy i próbujemy wyszukać z automatu rejestrator klikając ,,Wyszukaj"
Dodanie lokalizacji cms
Wyszukiwanie kamer w cms

Jeśli po naciśnięciu przycisku ,,wyszukaj" nic nam nie znajdzie, to oznacza że zapora Windows blokuje któryś z portów i trzeba dodać ręcznie kamerę. W polu adres IP musimy wpisać adres IP kamery, aby znaleźć jaki adres IP ma kamera możemy posłużyć się telefonem. Na telefonie otwieramy aplikację xmeye lub ozikam pro, następnie klikamy na ,,+" aby dodać nasz rejestrator możemy dodać tak jak pokazuję w punkcie 3 lub na poniższym filmie

YouTube


Ad 8. Ustawienia powiadomień na e-mailUstawienie powiadomień można wykonać zarówno na rejestratorze jak również na programie CMS.

Na rejestratorze można zrobić według poniższego filmu:Aby ustawić powiadomienia na e-mail na CMS podczas podglądu, klikamy na obrazie prawym przyciskiem myszy i wybieramy ,,Konfiguracja urządzenia"

Konfiguracja w cms

Następnie musimy przejść do zakładki Ustawienia->System->Serwisy

system w cms

Po otwarciu zakładki ,,Serwisy" Otworzy się nam okno w którym wybieramy Email klikając na nim 2 razy aby ponownie otworzyło się okno z ustawieniami poczty.
Ja testowałem to na Gmail, jeśli macie inną pocztę to trzeba próbować różnych ustawień. Jeśli posiadacie Gmail to za pierwszym razem może przyjść e-mail z ostrzeżeniem i zablokowaniu potencjalnie niebezpiecznej aplikacji. Aby otrzymywać wiadomości,należy wejść w tą wiadomość ,,Powstrzymaliśmy próbę zalogowania się" i kliknąć w link który oni podają ,,SPRAWDŹ SWOJE URZĄDZENIA TERAZ" a następnie odblokować dostęp dla mniej bezpiecznych aplikacji. Można również przejść od razu tutaj i zezwolić https://myaccount.google.com/u/4/securityUstawienia poczty gmailOk. Po ustawieniu skrzynki pocztowej, trzeba ustawić kamerę aby wysyłała @ ze zdjęciem. Przechodzimy do zakładki Ustawienia->Alarm->Detekcja

Po kliknięciu w Ikonkę ,,Detekcja" otworzy się okno z ustawieniami. Musimy aktywować detekcję ruchu jeśli jeszcze nie ma aktywnej, następnie kliknąć w kwadracik przy napisie ,,zdjęcie" zaznaczyć ,,Wyślij email" i zatwierdzić przyciskiem ,,ok".

Ustawienia detekcji cms
wysylanie powiadomień email

Od tej chwili, jeśli wszystko zrobiliśmy poprawnie, na nasz e-mail będziemy otrzymywać po wykryciu ruchu powiadomienia wraz ze zdjęciem.


Ad 9. Ustawienia daty/godzinyAby ustawić datę/godzinę lub też strefę czasową, Należy przejść do zakładki Ustawienia->System->Ogólne

ustawienia daty w cms
ustawienie godziny w cms

10. Pobieranie plików z kartyAby pobrać pliki z dysku, należy mieć podgląd z kamery z której chcemy pobrać dany plik, następnie wybieramy z prawego dolnego Menu >>Odtwarzanie>> wybieramy urządzenie, następnie kanał czyli naszą kamerę i klikamy wyszukaj, oczywiście możemy wcześniej wybrać datę i godzinę. Wyświetlą się pliki do pobrania, zaznaczamy interesujący nas plik oi aby go pobrać klikamy >>Załaduj, następnie wybieramy format jaki ma zostać przetworzony nasz plik np. Avi, wybieramy ścieżkę zapisu pliku i go zapisujemy.

Odtwarzanie plików w cms

Odtwarzanie plików z karty w cms

zapis plików z karty w cmsAd 11. Pomoc Techniczna ( Tylko dla klientów sklepu ozikam.pl)

Kontakt:
Email: kameryip.ozikam@gmail.com
Tel. 511-401-654